Пасажем Андреоллі у Львові називають наскрізний прохід з головної площі міста на вулицю Театральну. Кам’яниця за адресою площа Ринок № 29, в якій утворився пасаж, збудована на місці двох давніших будинків часів епохи Відродження: одна з будівель колись належала відомому роду Кампіанів, а друга була власністю Станіслава Дибовицького  ­–  лікаря короля Речі Посполитої Сигізмунда ІІІ Вази. Проте вже у 1765 році кам’яниці знаходилися в плачевному стані, і у 1767 році власником стає Фелікс Коритовський, останній комендант львівського гарнізону. Його коштом до 1768 року за проектом Христофора Мурадовича була зведена нова будівля, яка повністю займала простір обох попередніх. До сьогоднішнього дня цей будинок носить ім’я «Кам’яниця Коритовського». Кам’яниця прямокутна в плані, чотириповерхова, одна з небагатьох будівель на площі Ринок збудована в стилі ампір.

У 1803 році будівлю викуповує швейцарець Домініко Андреоллі. Через 22 роки він відкриває першу цукерню у Львові. Новий заклад хоч і був незвичним для львів’ян, проте проіснував понад 50 років ­– чи не найдовше з усіх подібних. Заснування цукерні сприяло також відкриттю магазинів поруч. У 1850 році в будинку Андреоллі у крамниці А. Федоровського продавали перші поштові марки у Львові. Прохід з площі Ринок на вулицю Театральну починають називати Пасажем Андреоллі.

У власності родини будинок перебував практично 70 років. Наприкінці 70-х років ХІХ століття кам’яницю і цукерню викуповує сім’я Ербарів. Заклад проіснував до кінця століття.

В часи Радянського Союзу крамниці пасажу переробили під потреби житла. Нас сьогоднішній день прохід користується популярністю серед львів’ян і туристів. Підприємницьке життя пасажу також поступово повернулося. Наразі тут працює декілька закладів ресторанної сфери, туристичні бюро та сувенірні крамниці.

 

Автор допису – Арсеній Янович.