Center for Military Chaplaincy

ЗАВЖДИ ПОРУЧ

Центр Військового Капеланства Курії Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви – це релігійна католицька організація, завданням якої є голосити Слово Боже у середовищі військовослужбовців та їх сімей. З огляду на те, що довгий час у Львівській Архиєпархії УГКЦ не велась систематична душпастирська праця із військовослужбовцями, у 2006 році з благословення владики Ігоря Возьняка – архиєпископа Львівського та з ініціативи випускників Львівської Духовної Семінарії Святого Духа і Українського Католицького Університету було створено Центр Військового Капеланства. До структури військового капеланства ввійшли священики нової генерації.

Зважаючи на успішність у розвитку новоствореної структури, владика Ігор Возьняк – архиєпископ Львівський доручив військовим капеланам розпрацювати також і структури пасторальної праці зі студентською молоддю, дітьми-сиротами та потребуючими дітьми. Таким чином у 2008 році було створено Центр Студентського Капеланства, а рік пізніше у 2009 році – Центр Опіки Сиріт.

На сьогоднішній день Центр Військового Капеланства, Центр Студентського Капеланства та Центр Опіки Сиріт – це три різні структури Курії Львівської архиєпархії, які тісно співпрацюють та виконують конкретне завдання – душпастирська праця з військовими, студентами та сиротами.

Священики, які душпастирюють у цих інституціях не є парохіяльними священиками та покликані виконувати капеланське служіння у Церкві.

1 жовтня 2008 року високопреосвященіший владика Ігор Возьняк листом Курії Львівської Архиєпархії ЛВ 08/832 доручив капеланам Центру Військового Капеланства виконувати працю щодо передання у власність Українській Греко-Католицькій Церкві будівлю храму Свв. Апп. Петра і Павла (Костел Єзуїтів), що у м. Львові на вул. Театральній, 11. та розпрацювати концепцію відродження душпастирства у цій святині. Впродовж двох років тривав процес приготування усіх необхідних документів у даній справі.

14 травня 2010 року головний настоятель Товариства Ісуса в Україні дав позитивну згоду на лист-прохання Львівського Архиєпископа УГКЦ щодо відродження душпастирства у храмі Свв. Апп. Петра і Павла та виявив готовність також долучитись з усіма ченцями-єзуїтами до пасторального служіння у храмі та будь-де на території Львівської Архиєпархії УГКЦ.

8 липня 2010 року рішенням Львівської міської ради № 3698 будівлю храму Свв. Апп. Петра і Павла було передано у власність Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ.

Сьогодні храмом опікуються капелани Центру Військового Капеланства Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ. У храмі будуть реалізовані різні душпастирські програми, які відповідатимуть потребам часу і віруючих, як також військовослужбовців, студентів та потребуючих дітей.

Враховуючи те, що храм Свв. Апп. Петра і Павла є одним із центральних храмів Львова, його двері будуть відкритими для кожного мешканця міста, хто бажає на молитві зустрітись з Господом.